Finále projektu Futbal v meste oživí námestie pred bratislavskou Euroveou

aug 17, 2021

Vo štvrtok 19. augusta to na nábreží Dunaja bude žiť futbalom. Pred bratislavským nákupným centrom Eurovea sa uskutoční finálové podujatie projektu Futbal v meste, ktoré organizuje Únia ligových klubov spolu so svojím generálnym partnerom – občianskym združením BILLA ľuďom.

Celoslovenské finále detského turnaja do 11 rokov, autogramiády futbalových osobností, vystúpenie futbalových freestylerov, futbalové atrakcie, súťaže, súboje zručností a množstvo ďalších aktivít zažijú športoví fanúšikovia vo štvrtok 19. augusta pred bratislavskou Euroveou. Finále projektu Futbal v meste, ktorého cieľom je inšpirovať deti k športovaniu a pohybu, bude oslavou futbalu – a to najmä vďaka generálnemu partnerovi podujatia, o. z. BILLA ľuďom.

„Pôvodne sa finále Futbalu v meste malo konať už minulý rok, no pandémia nás prinútila ho posunúť. Rovnako sme museli zmeniť aj koncept celého projektu. Veríme však, že finále bude skutočným futbalovým sviatkom a že nás naladí na tie správne pozitívne futbalové emócie,“ ozrejmuje Ivan Kozák, prezident Únie ligových klubov, ktorá projekt zastrešuje. „Hlavnou myšlienkou podujatia je vytiahnuť futbal zo štadiónov bližšie k ľuďom, na námestia, verejné plochy. Futbal v meste sme zamerali na mladé futbalové talenty. V našej lige majú množstvo vzorov, ktoré ich môžu inšpirovať aj k takej kariére, akú dosiahol hlavný ambasádor projektu Martin Dúbravka. Ďakujeme partnerom a najmä generálnemu partnerovi projektu o. z. BILLA ľuďom za to, že podporuje šport a mladých športovcov na ceste za ich snami,“ vysvetľuje I. Kozák.

Futbal v meste slávnostne odštartoval už minulý rok v lete, pričom symbolickým aktom otvorenia spoločného projektu bola výmena dresov na tlačovej konferencii medzi prezidentom ÚLK Ivanom Kozákom a predsedom predstavenstva o. z. BILLA ľuďom Tomášom Staňom.

BILLA má futbal v krvi 

Generálnemu partnerovi projektu Futbal v meste, o. z. BILLA ľuďom a spoločnosti BILLA, záleží na zdravom a aktívnom životnom štýle svojich zákazníkov, a preto dospelých i deti dlhodobo inšpiruje k pravidelnému pohybu, športovým aktivitám a vyváženej strave. Aj vďaka podpore o. z. BILLA ľuďom sa do projektu Futbal v meste prihlásili stovky detských športovcov z celého Slovenska. „Sme veľmi radi, že sme v tomto projekte dokázali zaujať mladých futbalistov – budúcich profesionálov zo športových klubov, ale rovnako aj tímy zo základných škôl, ktoré prihlásili ich učitelia. V BILLA si uvedomujeme, že pravidelný pohyb je pre deti nesmierne dôležitý, najmä po niekoľkomesačnej pandémii, ktorú museli stráviť doma. V časoch, keď čoraz viac detí trpí nadváhou, sa v BILLA aj takto snažíme šíriť športovú osvetu. Tešíme sa, že po výzvach ambasádorov projektu, ktoré deti splnili online formou, pre ne môžeme po uvoľnení opatrení zorganizovať veľkolepé finále naživo v centre Bratislavy,“ povedal T. Staňo. 

Celoslovenské finále detského turnaja 

V rámci štvrtkového celoslovenského finále detského turnaja sa pred Euroveou predstaví 16 najlepších tímov v kategórii do 11 rokov. Všetky tímy sa pritom museli vopred registrovať na stránke www.futbalvmeste.sk a splniť päť online futbalových výziev ambasádorov. Popasovali sa napríklad s brankárskou výzvou Martina Dúbravku či gólovou výzvou Róberta Vitteka. Finalisti sa najskôr predstavia v skupinovej časti a približne o 16:30 je na programe veľké finále dvoch najúspešnejších tímov. Motivácia je jasná – víťazi Futbalu v meste si odnesú prémie, spolu vo výške 10 000 eur od o. z. BILLA ľuďom na nákup športového vybavenia. „Futbal v meste je výborný projekt. Akýkoľvek čas strávený na ulici s loptou na nohe je lepší ako pred televíznou obrazovkou doma. Hodnotím to veľmi pozitívne. Verím, že akcia bude motivujúca pre deti. Je to perfektný turnaj, deti sa môžu konfrontovať so svojimi kamarátmi v rovnakom veku, majú možnosť vyhrať množstvo fantastických cien. Pamätám si, aké to bolo, keď som malý, aj preto som veľkým fanúšikom tohto projektu,“ povedal o Futbale v meste jeho hlavný ambasádor Martin Dúbravka. 

Futbalové osobnosti i finále e-Fortuna ligy 

Finálové podujatie projektu Futbal v meste bude plné atrakcií, súťaží i osobností. Návštevníci sa môžu tešiť na autogramiádu futbalových hviezd, akými sú Róbert Vittek, Marek Sapara, Martin Mikulič, Igor Žofčák či Erik Jendrišek. Spomenutá pätica futbalistov sa okrem toho stretne v priateľskom exhibičnom zápase proti futbalovým internacionálom Vladovi Kinderovi, Lacovi Peckovi, Samovi Slovákovi, Tomášovi Medveďovi a Andrejovi Porázikovi. V rámci projektu je naplánované aj finále e-Fortuna ligy. O prvenstvo sa pobije 12 finalistov – e-športovcov, pričom svojho zástupcu má každý klub Fortuna ligy. Finále sa bude hrať na konzole PlayStation 4 v hre FIFA 21 a jeho vyraďovacia časť bude streamovaná naživo na Twitchi e-Fortuna ligy či Facebooku. 

SÚVISIACE ČLÁNKY

Finále Futbalu v meste ovládli trenčianski Avengers

Finále Futbalu v meste ovládli trenčianski Avengers

Futbalový turnaj mladých talentov spolu so sprievodnými akciami prilákal množstvo divákov. Námestie pri nákupnom centre Eurovea vo štvrtok 24. augusta ožilo futbalovými emóciami. Vyše sto detí, mladých futbalových talentov, sa tu zišlo na finále Futbalu v meste. O...

Finále Futbalu v meste (24.8. v Bratislave) aj s Marekom Hamšíkom

Finále Futbalu v meste (24.8. v Bratislave) aj s Marekom Hamšíkom

Futbal v meste 2023 je vo finále. Do Bratislavy sa dostalo 16 najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré uspeli v semifinálových turnajoch. Tie sa uskutočnili počas apríla až júna 2023 v ôsmich krajských mestách na Slovensku (Bratislava, Trnava, Košice, Prešov, Banská...

V Trenčíne jasná dominancia domáceho AS

V Trenčíne jasná dominancia domáceho AS

Futbalisti AS Trenčín vo svojom meste – v Trenčíne – jasne dominovali. Chlapci s turnajovým názvom klubu Avengers porazili všetkých svojich súperov, a to suverénnym spôsobom. S celkovým skóre 82:10 postúpili jednoznačne do celoslovenského finále v Bratislave a nielen...