Štartuje štvrtý ročník Futbalu v meste. Ambasádorom opäť Marek Hamšík

apr 4, 2023

Fortuna liga pokračuje s projektom Futbal v meste aj v roku 2023. Námestia a obchodné centrá po celom Slovensku opäť ožijú futbalom, opäť je tvárou projektu Marek Hamšík a opäť je BILLA generálnym partnerom.

Futbal v meste nie je obyčajným futbalovým turnajom, je to výnimočný projekt pre mladé futbalové talenty do 11 rokov z celého Slovenska. Počas apríla – júna 2023 sa v ôsmich najväčších mestách na Slovensku rozohrajú semifinálové futbalové turnaje. Vždy mimo štadiónu, na námestiach či pri obchodných centrách. Skrátka, vždy tam, kde je prirodzene najviac ľudí. V auguste 2023 je potom naplánované veľkolepé finále v Bratislave pred Eurovea, do  ktorého sa dostane 16 najlepších tímov do 11 rokov z celého Slovenska.   

„Sme veľmi hrdí na tento projekt. Ukazujeme futbal v plnej kráse na frekventovaných miestach. Tento rok budeme v ôsmich najväčších mestách na Slovensku. Opäť dáme možnosť deťom do 11 rokov zažiariť a opäť máme pri sebe dôležitého partnera, ktorým je BILLA. Hlavné myšlienky turnaja sú dve. Chceme vytiahnuť futbal zo štadiónov, priblížiť ho verejnosti a takisto chceme podporiť mladé futbalové talenty na ceste za ich snom. K tomu nám pomáha aj ambasádor projektu, ktorým je druhý rok po sebe Marek Hamšík,“ povedal prezident ÚLK, riadiacej organizácie Fortuna ligy, Ivan Kozák.  

V televíznom spote Futbal v meste 2023 si zahrali opäť Marek Hamšík so synom Lucasom. 

Víťazstvo z roku 2022 bude obhajovať Hamšík Academy. Semifinálové kolá budú v Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove. Futbalový maratón odštartuje 29. apríla semifinálovým turnajom v Trnave. Registrovať sa do Futbalu v meste môžu všetky futbalové tímy či školy s tímami do 11 rokov (narodení 2012 a neskôr). Všetky informácie a registrácie sú dostupné na www.futbalvmeste.sk   

„Je to super projekt pre mladých futbalistov. Je dôležité, aby sa deti hýbali a aby si pestovali lásku k pohybu, športu a futbalu. Som veľký fanúšik tohto projektu. Prináša emócie a radosť,“ povedal bývalý slovenský reprezentant a ambasádor projektu Marek Hamšík.   

Hoci pohyb a motivácia k športu sú tu najdôležitejšie, víťazné tímy Futbalu v meste si odnesú ceny až v hodnote 20.000 eur! Víťazný tím si bude môcť nakúpiť športové vybavenie v celkovej cene 5.000 eur a pôjde aj na futbalový kemp.

„Keďže dnešné deti vyrastajú v dobe tabletov a smartfónov, sme veľmi radi, že ich v tomto projekte vieme vytiahnuť na čerstvý vzduch a motivovať k športu. Futbal je pre deti výbornou pohybovou aktivitou, no zároveň príležitosťou, ako stráviť zmysluplný čas s rovesníkmi. V BILLA sa dlhodobo zameriavame na rodiny a na podporu zdravého životného štýlu, preto je Futbal v meste našou srdcovou záležitosťou. Veríme, že aj tento rok sa do projektu zapoja stovky chlapcov a dievčat, ktorí majú šport v krvi,“ uviedol Tomáš Staňo, finančný riaditeľ BILLA a predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom.

semifinalove-kola

Generálnym partnerom projektu je BILLA, hlavnými partnermi o.z. BILLA ľuďom, Voyo, R-Gol.com so spoločnosťou adidas. Organizátorom je Únia ligových klubov, resp. riadiaca organizácia Fortuna ligy.

KEDY A KDE BUDE FUTBAL V MESTE   

29.4.2023: Trnava (Trojičné námestie)
6.5.2023: Košice (Námestie osloboditeľov, pred OC Aupark)
8.5.2023: Prešov (Námestie pred Divadlom Jonáša Záborského)
13.5.2023: Bratislava (Eurovea)
27.5.2023: Trenčín (Mierové námestie)
3.6.2023: Nitra (Svätoplukovo námestie)
10.6.2023: Banská Bystrica (OC Terminál)
17.6.2023: Žilina (Hlinkovo námestie)
24.8.2023: FINÁLE (Bratislava, Eurovea)

KTO A KDE SA MÔŽE REGISTROVAŤ

Registrovať sa môžu všetky futbalové družstvá a školy vo vekovej kategórii do 11 rokov (chlapci a dievčatá narodení 2012 a neskôr). Registrácie sú otvorené na všetky semifinálové podujatia na webovej stránke www.futbalvmeste.sk. Každého turnaja sa zúčastní maximálne 16 tímov. Prví dvaja z každého turnaja postupujú do celoslovenského finále v Bratislave (24.8.2023).

AKÉ SÚ CENY?

Celkové ceny sú v hodnote až 20.000 eur. Víťazný tím si bude môcť nakúpiť športové vybavenie v celkovej cene 5.000 eur a pôjde aj na futbalový kemp. Malé darčeky dostávajú všetky zúčastnené tímy. Tímy na 1. – 3. mieste v každom semifinále dostávajú 300 – 100 eur na nákup športového vybavenia adidas v sieti R-Gol.com a tímy na 1. – 3. mieste vo finále dostávajú 5.000 – 1.000 eur na nákup športového vybavenia adidas v sieti R-Gol.com.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Finále Futbalu v meste ovládli trenčianski Avengers

Finále Futbalu v meste ovládli trenčianski Avengers

Futbalový turnaj mladých talentov spolu so sprievodnými akciami prilákal množstvo divákov. Námestie pri nákupnom centre Eurovea vo štvrtok 24. augusta ožilo futbalovými emóciami. Vyše sto detí, mladých futbalových talentov, sa tu zišlo na finále Futbalu v meste. O...

Finále Futbalu v meste (24.8. v Bratislave) aj s Marekom Hamšíkom

Finále Futbalu v meste (24.8. v Bratislave) aj s Marekom Hamšíkom

Futbal v meste 2023 je vo finále. Do Bratislavy sa dostalo 16 najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré uspeli v semifinálových turnajoch. Tie sa uskutočnili počas apríla až júna 2023 v ôsmich krajských mestách na Slovensku (Bratislava, Trnava, Košice, Prešov, Banská...

V Trenčíne jasná dominancia domáceho AS

V Trenčíne jasná dominancia domáceho AS

Futbalisti AS Trenčín vo svojom meste – v Trenčíne – jasne dominovali. Chlapci s turnajovým názvom klubu Avengers porazili všetkých svojich súperov, a to suverénnym spôsobom. S celkovým skóre 82:10 postúpili jednoznačne do celoslovenského finále v Bratislave a nielen...