Finále Futbalu v meste ovládli trenčianski Avengers

aug 30, 2023

Futbalový turnaj mladých talentov spolu so sprievodnými akciami prilákal množstvo divákov.

Námestie pri nákupnom centre Eurovea vo štvrtok 24. augusta ožilo futbalovými emóciami. Vyše sto detí, mladých futbalových talentov, sa tu zišlo na finále Futbalu v meste. O putovný pohár s názvom Ušatá trofej súperilo počas finálového dňa 16 najlepších tímov hráčov do 11 rokov z celého Slovenska.

Cieľom projektu Futbal v meste je vrátiť futbalu atmosféru z jeho pôvodných čias, z pouličných zápasov, vytiahnuť ho opäť do centier miest a zároveň podporiť a motivovať mladých futbalistov na ceste za ich snom. 

“O tom je celý tento projekt, vrátiť deti futbalovo na ulicu. Tak, ako to bolo za mojich čias. Hrá sa traja na troch, je tu veľa súbojov jeden na jedného. Deti sa musia hýbať, športovať a ja som rád, že takéto projekty existujú. Je to super akcia,” povedal ambasádor projektu Marek Hamšík, ktorý pozorne sledoval zápolenia na špeciálnom ihrisku.

Medzi štvoricu najlepších sa napokon prebojovali celky Šošoni, Hamšík Academy, SFC Kalinkovo a AS Trenčín Avengers. Vo finálovom súboji sa stretli obhajcovia prvenstva z Hamšík Academy s trenčianskymi Avengers. Práve druhí menovaní mali v záverečnom zápase turnaja navrch. Svojmu súperovi nedovolili vsietiť ani jeden gól a po víťazstve 2:0 sa radovali z celkového triumfu. V dueli o bronz zdolali futbalisti SFC Kalinkovo Šošonov 3:1.

 

Tím AS Trenčín Avengers, víťaz Futbalu v meste 2023 a generálny riaditeľ spoločnosti Billa Arnd Riehl, prezident ÚLK Ivan Kozák a ambasádor projektu Marek Hamšík.

Z vysokej diváckej účasti v podobe zaplneného námestia sa tešili nielen vyraďovacie stretnutia turnaja, ale aj exhibičný zápas, v ktorom sa proti sebe postavili dva tímy nabité športovými a televíznymi osobnosťami. Za tím kapitána Mareka Hamšíka nastúpili Martin Jakubko, Ben Árvay, Tomáš Tarr, Andrea Ena a Lukáš Stanislav. Na opačnej strane, v tíme kapitána Filipa Tůmu, boli Marek Sapara, Štefan Zošák, Boris Bajer, Jaroslav Halák a Tomáš Medveď. Po futbalovej exhibícii absolvovali autogramiádu a fanúšikom rozdali stovky podpisov a fotografií.

Finálový deň priniesol okrem samotného turnaja aj množstvo ďalších sprievodných akcií. Deti, ale i dospelí návštevníci, si mohli vďaka partnerom projektu vyskúšať rôzne futbalové zručnosti ako presnosť a rýchlosť svojich striel, výšku výskoku či obratnosť s loptou na malom priestore. Permanentne obsadená bola PS5 zóna, BILLA zóna aj zóna Slovenského futbalového zväzu.

Po exhibičnom zápase nebola núdza o podpisy a spoločné fotografie.

S priebehom štvrtého ročníka Futbalu v meste vyjadril spokojnosť i prezident ÚLK Ivan Kozák: “Tento rok sa zapojilo 120 družstiev v ôsmich krajských mestách, čo je krásne. Je tu veľa úsmevu, veľa radosti, tie deti vás nabijú energiou. Chceli sme futbal vytiahnuť zo štadiónov na ulicu a ukázať, že sa dá hrať všade. Toto je pre nás aj pre našich partnerov dôležitý odkaz. Teší nás, že Futbal v meste má takúto popularitu a verím, že nám to vydrží.” 

Hlavné myšlienky projektu zhrnul finančný riaditeľ spoločnosti BILLA Tomáš Staňo: “Cieľom je priviesť deti späť do prirodzeného prostredia, kde vedia športovať, vyrastať s kamarátmi. Späť na ulicu, kde vyrastali asi všetci profesionálni futbalisti. A zároveň zviditeľniť aj samotný šport, aby ľudia vedeli, že existujú aj mládežnícke kategórie, že sa dá prihlásiť a zapojiť deti, aby sa venovali aj niečomu inému ako sú mobily či tablety.”

Ďakujeme všetkým zúčastneným aj partnerom Futbalu v meste za ďalší úspešný ročník a vidíme sa opäť o rok.

Účastníci turnaji si zahrali aj živý „stolný“ futbal.

Výsledky finálového turnaja Futbal v meste 2023

Skupina 1: ŠTK Šamorín Modrý Balet – Šošoni 3:8, ŠK Slovan Bratislava – FK Močenok 8:1, Šošoni – FK Močenok 6:4, ŠTK Šamorín Modrý Balet – ŠK Slovan Bratislava 1:9, ŠK Slovan Bratislava – Šošoni 2:3, FK Močenok – ŠTK Šamorín Modrý Balet 8:6.  

Skupina 2: MFK Ružomberok – FK Humenné 1:4, Hamšík Academy – 1. FC Tatran Prešov 7:1, FK Humenné – 1. FC Tatran Prešov 1:1, MFK Ružomberok – Hamšík Academy 2:5, Hamšík Academy – FK Humenné 4:1, 1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 4:2. 

Skupina 3: FC Košice – MFK Zemplín Michalovce 3:4, CFT Academy – FK Pohronie 6:3, MFK Zemplín Michalovce – FK Pohronie 6:1, FC Košice – CFT Academy 0:3, CFT Academy – MFK Zemplín Michalovce 5:3, FK Pohronie – FC Košice 2:6.

Skupina 4: ZŠ Nitrianske Rudno – SFC Kalinkovo 0:4, AS Trenčín Avengers – Červeno-čírni čerti 8:1, SFC Kalinkovo – Červeno-čírni čerti 6:2, ZŠ Nitrianske Rudno – AS Trenčín Avengers 1:6, AS Trenčín Avengers – SFC Kalinkovo 4:0, Červeno-čírni čerti – ZŠ Nitrianske Rudno 3:6.

Štvrťfinále 

  • Šošoni – FK Humenné 3:2 pp. 
  • Hamšík Academy – ŠK Slovan Bratislava 5:3 
  • CFT Academy – SFC Kalinkovo 2:3 
  • AS Trenčín Avengers – MFK Zemplín Michalovce 5:0

Semifinále 

  • Šošoni – Hamšík Academy 2:8 
  • SFC Kalinkovo – AS Trenčín Avengers 2:3

O 3. miesto 

  • Šošoni – SFC Kalinkovo 1:3

Finále 

  • Hamšík Academy – AS Trenčín Avengers 0:2

SÚVISIACE ČLÁNKY

Finále Futbalu v meste (24.8. v Bratislave) aj s Marekom Hamšíkom

Finále Futbalu v meste (24.8. v Bratislave) aj s Marekom Hamšíkom

Futbal v meste 2023 je vo finále. Do Bratislavy sa dostalo 16 najlepších tímov z celého Slovenska, ktoré uspeli v semifinálových turnajoch. Tie sa uskutočnili počas apríla až júna 2023 v ôsmich krajských mestách na Slovensku (Bratislava, Trnava, Košice, Prešov, Banská...

V Trenčíne jasná dominancia domáceho AS

V Trenčíne jasná dominancia domáceho AS

Futbalisti AS Trenčín vo svojom meste – v Trenčíne – jasne dominovali. Chlapci s turnajovým názvom klubu Avengers porazili všetkých svojich súperov, a to suverénnym spôsobom. S celkovým skóre 82:10 postúpili jednoznačne do celoslovenského finále v Bratislave a nielen...

Do finále Tatran Prešov a CFT Academy

Do finále Tatran Prešov a CFT Academy

Prešovské semifinále bolo poznačené veľkou zimou. No ani tá neubrala na pozitívnej nálade a športovom duchu. Na východe Slovenska sa najviac darilo hráčom CFT Academy, ktorí zdolali vo finále domácich Prešovčanov. Oba tímy postupujú do celoslovenského finále, ktoré je...