7.10.2018
/parkovisko pri Stop Shop/

Víťaz detského turnaja: FC Ruža (MFK Ružomberok U10)
Víťaz dospelého turnaja: Zohratá partia

Futbal v meste spoznal ďalšie dva tímy, ktoré poputujú do celoslovenského finále v Poprade (jún 2019). Podujatie, ktorého organizátorom je ÚLK so svojimi partnermi, v nedeľu hostil Ružomberok.

Detský turnaj, ktorý Únia ligových klubov organizuje v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom v rámci projektu Dajme spolu gól, ovládli mladí futbalisti MFK Ružomberok s názvom FC Ruža, ktorí sa prebili turnajom systémom štart – cieľ. Počas celého turnaja nenašli premožiteľa a svojich súperov valcovala jedného za druhým. Najviac sa zapotili vo finále, kde sa proti nim postavili ich kamaráti, hájaci rovnaké farby, s názvom Králi. Vo finále viedla Ruža už 3:0, no Králi znížili na 2:3 a boli len krôčik k vyrovnaniu. Ruža to ale zvládla a zaslúžene postupuje do celoslovenského finále v Poprade, kde sa stretne s tými najlepšími tímami z celej republiky.

Dospelý turnaj bol mimoriadne zaujímavý. Do finále sa prebojoval, podobne ako v Trenčíne, tím Lokomotiv Partizánske, no podobne ako v Trenčíne ani tentoraz nezvládol posledný krok. Vo finále prehral po prdĺžení a z postupu do finále sa tak teší tím Zohratá Partia! Predĺženie sa hralo 1 na 1 a hoci hráč Lokomotiv držal loptu a obstreloval bránu súpera, odrazená lopta a brejková situácia rozhodla o víťazstve Zohratej Partie z Ružomberka.

Víťazi ružomberského kola získali ceny od partnerov Collalloc od OSP World, Eutraco či Orange Slovensko. Okrem krásnych cien získavajú oba tímy aj postup na celoslovenské finále, ktoré je na programe v júni 2019 v Poprade!