24.5.2019
/námestie pred Tehelným polom/

Víťaz detského turnaja: ŠK Slovan Bratislava "bieli"
Víťaz dospelého turnaja: Žltí nájazdníci

Bratislava bola v poradí už 12-ta zastávka Futbalu v meste, posledná skupinová. Bratislavský Futbal v meste sa rozložil pred novučičkým Štadiónom Tehelné pole. Medzi deťmi zvíťazili mladí Slovanisti v bielych dresoch, dospelý turnaj ovládli žlté tričká, ktoré mal na sebe tím s názvom Žltí nájazdníci. Víťazné tímy postupujú na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 5.6.2019 pred bratislavským nákupným centrom Eurovea.

Detský turnaj pre Slovan Bratislava "bieli"

Detský turnaj v kategórii do 10 rokov organizuje ÚLK v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom v rámci projektu Dajme spolu gól. V Bratislave sa turnaja zúčastnilo až 14 detských tímov. Tie hrali celý deň systémom každý s každým, pričom tímy boli rozdelené do dvoch skupín. Najlepšie dva tímy postupovali ďalej. V skupine "A" to boli belasí Slovanisti a mladí futbalisti ŠK Slovan s názvom "Tehelňáci". V skupine "B" sa do záverečných bojov o finále prebojovali futbalisti Karlovej Vsi a Slovan "bieli". Do finále sa napokon prebojovali futbalisti zo skupiny "B". Slovan "bieli" napokon zvíťazil vo finále tesne 1:0 a postúpil na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční 5.6. pred bratislavskou Euroveou.

Víťazom dospelého turnaja Žltí nájazdníci

Na dospelý turnaj prišlo 5 registrovaných tímov. Turnaj sa hral vrámci fanzóny pred domácim zápasom Slovana Bratislava so Sereďou, na ktorý prišlo vyše 11 000 ľudí. Na turnaji tak panovala skvelá atmosféra počas celého dňa, no najlepšia bola práve počas dospelého turnaja, keď turnaj prakticky vrcholil v čase, keď začínal duel už istého majstra zo Slovana so Sereďou. Do finále sa prebojovali neporazený tím Engerau Boys a druhý tím tabuľky Žltí nájazdníci. Vo finále boli napokon lepší Žltí nájazdníci, ktorí zdolali Engerau Boys 2:0 a postúpili do celoslovenského finále, ktoré bude 5.6. pred bratislavskou Euroveou.

Čo získava víťaz

Víťaz získava postup na celoslovenské finále do Bratislavy (5.6.2019). Vo finále sa stretnú najlepšie tímy z celého Slovenska, resp. skupinových kôl. Okrem toho víťaz skupinového kola získava aj vecné ceny od partnerov Collalloc, Eutraco, Orange Sport či Fortuna.